لوگو تهران المنت
Search
Close this search box.
Search
آموزش ساخت المنت میله ای

آموزش ساخت المنت میله ای

adminET

| ۱۳۹۹/۰۱/۱۸

13

مقدمه

در سال ۱۹۰۵ (تولد گرمایش الکتریکی) آلیاژی از نیکل و کروم توسط آلبرت مارش کرومل کشف شد؛ این اکتشاف امکان ساخت سیم‌هایی را فراهم آورده بود که ۳۰۰ برابر قوی‌تر از عناصر گرمایشی آن زمان بودند. درواقع این اکتشاف آغازی بود برای پیدایش المنت میله‌ای یا حرارتی امروز ما! آموزش ساخت المنت میله‌ای با تکنولوژی […]

در سال ۱۹۰۵ (تولد گرمایش الکتریکی) آلیاژی از نیکل و کروم توسط آلبرت مارش کرومل کشف شد؛ این اکتشاف امکان ساخت سیم‌هایی را فراهم آورده بود که ۳۰۰ برابر قوی‌تر از عناصر گرمایشی آن زمان بودند. درواقع این اکتشاف آغازی بود برای پیدایش المنت میله‌ای یا حرارتی امروز ما!

آموزش ساخت المنت میله‌ای با تکنولوژی امروز می‌تواند با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش‌های مدرن انجام شود. این فرآیند ممکن است کار پیچیده‌تری نسبت به گذشته نداشته باشد، اما هنوز نیاز به درک صحیح و کامل از نحوه عملکرد و حساسیت به‌کارگیری المنت میله‌ای دارد.

به شما اطمینان می‌دهیم این سفر جذاب آشنایی با المنت میله‌ای و حتی نحوه ساخت آن، شما را به دنیایی پر از ابتکارات و کاربردهای تازه المنت میله ای خواهد برد. از شما دعوت می‌کنیم تا با ما همراه باشید و به یک دنیای متفاوت از فناوری پا بگذارید.

مراحل قدم به قدم ساخت المنت میله‌ای

ساخت المنت میله ای ممکن است به نظر برخی پیچیده به نظر برسد، اما با یک روش ساده و توضیحات گام به گام، می‌توان آن را درک و اجرا کرد.

 1. انتخاب مواد و ابزار: ابتدا نیاز به تعیین مواد و ابزاری دارید که برای ساخت المنت میله ای لازم است. این مواد شامل: سیم مقاومتی، پوسته‌ی مقاوم برای تحمل دما، جزئیات کوچک مانند: پین‌ها و اتصالات، و یک منبع تغذیه (ولتاژ) است. همچنین به ابزارهای ابتدایی مانند: پیچ‌گوشتی، ولت‌متر و … نیاز خواهید داشت.
 2. طراحی و مدل‌سازی: قبل از شروع به ساخت، بهتر است یک طرح یا مدل سازی اولیه از المنت میله ای خود انجام دهید. می‌توانید از نرم‌افزارهای مدل‌سازی ۳D استفاده کنید؛ تا المنت خود را به صورت دقیق طراحی کرده و به ابعاد مورد نظر برسید.
 3. انتخاب مواد مناسب:.مواد مهم‌ترین عامل برای عملکرد و کارایی مناسب المنت هستند. انتخاب مواد شامل: انواع فلزات مقاوم به حرارت مانند فولادهای ضدزنگ، نیکل، کروم و آلیاژهای خاص است که با دما و فشار بالا سازگار هستند.
 4. شکل‌دهی و اتصال مواد: برای ساخت المنت، باید مواد را شکل داده و با یکدیگر اتصال دهید. این مرحله شامل: خراطی و شکل‌دهی به میله‌ها و پیچ‌ها، اتصال اجزا با جوشکاری، جوشکاری مواد و ایجاد اتصالات محکم است.
 5. تست و ارزیابی: پس از ساخت، مهم است المنت میله ای و المنت فلنج دار خود را تست کنید تا از صحیح کارکردن آن اطمینان حاصل کنید. این تست‌ها شامل اندازه‌گیری مقاومت، دما و ولتاژ المان میله ای می‌شود.
 6. بهبود و بهینه‌سازی: اگر نتیجه‌ی تست‌ها به خوبی نبود، می‌توانید تغییراتی در طراحی و یا مواد استفاده شده انجام دهید تا المنت بهینه‌تری بسازید.
 7. راه‌اندازی و استفاده: پس از اطمینان از کارکرد صحیح المنت میله ای، آن را راه‌اندازی کنید و در برنامه‌ها و صنایع مورد استفاده قرار دهید.
مراحل قدم به قدم ساخت المنت میله‌ای
مراحل قدم به قدم ساخت المنت میله‌ای

همچنین باید توجه داشته باشید که ساخت المنت میله ای به نیازها و نوع کاربرد آن بستگی دارد. بعضی از المنت‌ها به صورت سفارشی تولید می‌شوند و برای کاربردهای خاص تنظیمات خاصی دارند، برای آگاهی بیشتر در مورد المنت میله‌ای، در پارگراف بعدی به شرح چگونگی آن پرداخته‌ایم.

المنت میله ای چیست؟

می‌توان گفت: یکی از پر مصرف‌‌ترین و منطبق پذیرترین المنت‌های موجود در بازار هیترهای میله‌ای هستند. به این دلیل که این مدل از المنت، انتقال گرمای بسیار خوبی از طریق هدایتی و یا تابشی دارد. این گرما می‌تواند به مایعات، هوا، گازها و یا سطوح مختلف انجام گیرد. المنت‌های میله ای به طور معمول به صورت سفارشی تولید می‌شوند و در اشکال مختلف قابل تولید هستند.

گرد، مثلثی، پرس شده و ترکیبی از جمله شکل‌هایی هستند که می‌توان به هیتر میله ای داد. همچنین خمش‌های به وجود آمده در این المنت‌ها می‌تواند بر اساس نیاز مشتریان ایجاد گردد؛ که از قطر ۶ میلی‌متر تا ۲۲ میلی‌متر متغیر است. ضمنا جنس پوسته‌ی آن می‌تواند از انواع مختلفی انتخاب شود؛ که قابلیت تحمل دمایی بالا در بلندمدت تا ۸۷۰ درجه سانتیگراد و قابلیت انتقال گرمایی و ولتاژی آن تا ۶۰۰ ولت را داشته باشد.

آموزش تولید المنت میله ای

جنس المنت میله ای و ساختار داخلی آن چیست؟

المنت‌های میله ای از روکش لوله‌ای که از جنس استیل، مس و آلومینیوم است؛ تولید می‌گردند. درون این لوله از سیم کروم نیکل مقاومتی فنر شده که توسط خاک اکسید منیزیم به صورت کامل عایق بندی شده، به کار برده شده است، که اصلا اتصال الکتریکی به بدنه و لوله‌ی روکش ایجاد نمی‌کند و به وسیله‌ی دو پیچ در ابتدا و انتهای فنر بسته می‌شود. که اصطلاحا به آن نقطه‌ی سرد گویند. به این دلیل که این نوع پیچ‌ها اصلا داغ و گرم نمی‌شوند.

مقاله المنت میله ای

ساختار المنت میله ای

این نوع هیترها به دلیل ساختار داخلی مانند المنت میله‌ای لعران نحوه تولید قابل تغییر شکل به هر فرم دلخواه هستند. همچنین هرچه مدت آنیل شدن این نوع از هیترهای گرمایی بیشتر باشد، انعطاف‌پذیری آن‌ها در زمان فرم دادن بیشتر می‌شود. هیتر حرارتی میله ای می‌تواند انتقال دمای استثنایی از طریق رسانش و کنواکسیون و تابش برای گرمایش مایعات، هوا، گازها و سطوح مختلف را داشته باشد.

چگونگی تولید المنت میله ای

جنس روکش نهایی انواع المنت میله ای:

از انواع جنس روکش نهایی این نوع مولدهای حرارتی می‌توان: استینلس استیل با گریدهای مختلف از جمله ۳۰۴ و ۳۱۶، مس و اینکونل را نام برد. در صورتی‌که در ساخت المنت میله ای از آلیاژهای خاص استفاده شود؛ تحمل حرارت در روکش این هیترها از ۸۷۰ درجه سانتیگراد هم فراتر می‌رود. از دیگر قابلیت‌های آن‌ها این است که می‌توان این تجهیزات را با بیش از ۲۰ نوع آپشن برای ترمینال بندی و تعداد زیادی تجهیز جانبی مورد استفاده قرار داد.

ساخت انواع المنت میله ای

انواع المنت میله ای

انواع المنت‌ها می‌توانند بر اساس مواد ساخت، شکل، ابعاد، و کاربردهای خاصی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، متفاوت باشند. در زیر، چند نوع معمول المنت میله‌ای را ذکر می‌کنیم:

المنت های پره ای و یا فین دار رادیاتی

هردو المنت فین‌دار و المنت پره‌ای درواقع نوعی هیتر میله ای هستند. که استفاده از فین یا پره در این المنت‌ها باعث افزایش سطح گرمایشی المنت می‌شود؛ و این افزایش سطح در بالا بردن دما توسط جریان هوا تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل المنت‌های پره‌ای معمولا در جلوی فن و هواکش نصب می‌شوند.

این المنت‌ها معمولا برای خشک کردن (مثلا میوه)، آبکاری و کوره‌های صنعتی به کار می‌روند. از کارکردهای المنت فین دار می‌توان در بخاری‌های برقی سوله‌ها، شرکت‌ها وکارخانه‌ها در راستای ایجاد حرارت و گرم کردن محیط و… اشاره کرد. البته از المنت‌های کباب پز و فر نیز در آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها و حتی کشتی‌ها به کار گرفته می‌شود.

المنت میله ای ضد اب و ضد اسید

معمولا این المنت‌ها با روکش آلومینیوم یا مس تولید می‌شوند و با تحمل دمای بالای ۴۰۰ درجه در صنایع گوناگون کاربرد دارند. از انواع دیگر المنت می‌توان به: المنت میله ای متریک یک سر. المنت میله ای تیغه‌ای نازک (فین‌دار). هیتر میله ای هاپر. هیتر میله ای مینی اشاره نمود.

ساخت المنت میله ای لاله زار

کاربرد المنت میله ای چیست؟

این المنت در کارهای بسیار گوناگون و مختلف معمولا در تمام صنایع مختلف مصرف می‌شود. یکی از کارهای المنت میله ای که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، یخ زدایی و جلوگیری از تراکم‌های بسیار بالا است. از موارد مصرف آن می‌‌توان گفت: که معمولا در بخاری برقی آبگرمکن‌های برقی، سماور برقی و اتو بخار استفاده می‌شود. در بسیاری از شرایط هیترهای میله ای انتخابی مطمئن و کم هزینه هستند.

المنت میله ای چیست

سفارش و تهیه بهترین المنت‌های حرارتی در تهران را از تهران المنت بخواهید

این مقاله به طور جامع و جذاب به آموزش ساخت المنت میله‌ای و تعریف این عنصر گرمایشی پرداخته است. المنت میله‌ای به عنوان یک عنصر حیاتی در صنعت و کاربردهای مختلف معرفی شد. و انواع مختلف المنت‌ها از جمله المنت‌های پره‌ای و یا فین‌دار و المنت‌های ضدآب و ضد اسید معرفی شدند.

همچنین، بررسی کاربردهای گسترده‌ای که از این عنصر حیاتی می‌توان داشت، از جمله گرمایش، حس‌گرها و سیستم‌های حفاظتی، مورد تاکید قرار گرفت.

استفاده از این فناوری پیشرفته به عنوان یک راهکار مؤثر و اقتصادی برای کاربردهای صنعتی و تکنولوژیکی آینده به نظر می‌رسد. از این‌رو، آموزش و آگاهی متخصصان و کارشناسان در زمینه ساخت و استفاده از المنت‌های میله‌ای امری اساسی و ضروری برای پیشرفت و توسعه صنعت است.

درصورتی که هنوز ابهامی از این مطلب در ذهن شما وجود دارد؛ خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات کاربران، سؤال خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. کارشناسان تهران المنت در اولین فرصت پاسخگو شما عزیزان هستند.

مطاله مقاله مشخصات المنت فشنگی و کاربرد آن و مطالب مفید دیگر از سایت تهران المنت.

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

نظر کاربران

13 نظر

13 پاسخ

  1. سلام بله میشه استفاده کرد
   المنت میله ای در مدل های: فین دار ، پره دار ، آبگرمکنی ساخته می شوند و از آن ها در بخاری برقی، گرم کردن سوله یا محیط باز و بسته، المنت میله ای برای کباب پر و فر و بسیاری از دستگاه های صنعتی استفاده می کنند.

  1. سلام ، بله دوست عزیز برای جوش آوردن آب دقیقا از همین نوع المنت ها استفاده میشه مثل المنت های که در سماور های برقی به کار گرفته شده
   برای اطلاعات بیشتر میتونید از این صفحه از سایت ما سر بزنید https://b2n.ir/x79807

  1. سلام به شما دوست عزیز،ساخت المنت آموزش های خاص خودشو داره که به طور کلی در مقاله های پیشین به بسیاری از موارد آن اشاره شده، پیشنهاد میکنیم که مطالب قبلی رو مطالعه بفرمایید

 1. سلام استیل ۲۰۱ و ۳۰۴ و ۳۱۶ رو در درچه درجه حرارتی انیل میکنید که کاملا نرم بشه؟

  1. سلام ، ۲۰۱خیلی نرم نمیشه اما قابل خمکاری هست به سختی، برای استیل ۳۰۴ ۸۵۰ درجه
   و برای استیل ۳۱۶ نزدیک ۱۰۰۰ درجه

 2. سلام وقت بخیر المنت با قطر ۶میل به سورت دایره ای باقطر ۵سانت با روکش خوب ودرسورت امکان ولوم کم وزیادکردن داشته باشه تعداد بخوام چند درمیاد ممنون میشم اطلاعاتی بهم بدید ۰۹۱۸۳۵۷۳۳۰۸ تلفن بنده هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

بررسی مشخصات فنی و کاربردی ترموکوپل تیپ S

بررسی مشخصات فنی و کاربردی ترموکوپل تیپ S

۱۴۰۱/۰۵/۰۴

بررسی pt100 سنسور

۱۴۰۱/۰۲/۲۰

المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟

المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟

۱۴۰۰/۱۲/۱۷

فرمول محاسبه توان حرارتی در سایت تهران المنت

فرمول محاسبه توان حرارتی

۱۴۰۰/۱۱/۲۵

بررسی المنت آبگرمکن

بررسی المنت آبگرمکن

۱۴۰۰/۱۰/۱۸

ساخت المنت با باتری در تهران المنت

ساخت المنت با باتری

۱۴۰۰/۰۹/۲۰