لوگو تهران المنت
Search
Close this search box.

ترموکوپل نوع s

از ترموکوپل نوع S برای کاربردهای دمایی بالا استفاده میکنند. گاهی به دلیل دقت و پایداری بالا، برای دماهای پایین نیز مورد استفاده قرار می گیرند. محدوده دمایی این ترموکوپل ها بین ۶۳۰ درجه سانتی گراد تا ۱۰۶۴ درجه سانتی گراد است. سرب مثبت از ۹۰% پلاتین، ۱۰% رودیوم و led منفی از پلاتین تشکیل شده است. بیشترین کاربری آنها در صنایع داروسازی و بیوتکنولوژی است.

ترموکوپل نوع s با بهترین کیفیت

ترموکوپل تیپ S از پرکاربردترین سنسورها در اکثر پروژه‌ها است چرا که در دماهای بسیار بالا کاربرد دارد. مزایای استفاده از این ترموکوپل ها شامل: سادگی، استحکام و ماندگاری آنها است. انتخاب نوع ترموکوپل با توجه به کاربرد، هزینه، در دسترس بودن، پایداری، خواص شیمیایی، خروجی و محدوده دما صورت است.

مشاوره جهت خرید سنسورهای نوع s امری مهم و لازم به شمار می‌آید؛ تا دقیقاً متناسب با محیط و نیازتان، ترموکوپل تهیه کنید.

گالری ترموکوپل تیپ s در تهران المنت

انواع ترموکوپل نوع s

فیمت خرید ترموکوپل تیپ s در تهران المنت

درباره ترموکوپل تیپ s

فروش و ارائه انواع ترموکوپل، خرید ترموکوپل خصوصاً ترموکوپل تیپS نیاز به محاسبات تخصصی دارد. که قاعدتاً فروشنده باید مهارت و تخصص کامل در این زمینه داشته باشد. تا بر اساس خواسته‌های متقاضی و شرایط به کارگیری ترموکوپل بهترین گزینه‌ها را ارائه دهد.

هرچند که این امر زمان‌بر خواهد بود. اما نتایج عالی در بر خواهد داشت. از جمله موارد قابل محاسبه در هنگام خرید ترموکوپل تایپS می‌توان به:

 • مشخص کردن قطر بیرونی غلاف محافظ نهایی
 • میزان دمای محیط جفت حرارتی

اشاره کرد.پس در واقع باید ترموکوپلی خریداری کرد که به خوبی بتواند میزان دمای دقیق کوره یا محیط کاربردی مدنظر را در کمترین زمان ممکن اعلام کند.

ترموکوپل سنسوری برای اندازه گیری دما است. متشکل از دو نوع فلز مختلف بوده که در یک انتها به هم متصل می شوند. هنگامی که محل اتصال دو فلز گرم یا سرد شود، ولتاژی ایجاد شده که می تواند به دما بازگردد. انواع مختلف ترموکوپل موجود در بازار عبارتند از: ترموکوپل نوع K، T، J، E، N، S، R و B است. در ادامه به بحث در مورد ترموکوپل تیپ S میپردازیم.

همچنین می توان از آنها در اتمسفرهای اکسیدکننده یا بی اثر به طور مداوم در دمای تا ۱۶۰۰ درجه سانتی گراد و برای دوره­های کوتاه تا ۱۷۰۰ درجه سانتی گراد استفاده کرد. برای کار در دمای بالا از عایق ها و غلاف های ساخته شده از آلومینا تبلور مجدد با خلوص بالا استفاده می شود.

 

قیمت ترموکوپل سری اس نیز همانند سایر ترموکوپل ها به یک سری عوامل و موارد بستگی دارد. مواردی از قبیل:

 • محدوده دمایی کارکرد
 • طول
 • جنس غلاف محافظ
 • دقت بالا
 • نوع کلاس
 • نوع سرامیک به کار رفته

به عنوان مثال: قیمت ترموکوپل نوع k بستگی به میزان اندازه گیری دقیق و کیفیت سیم آن دارد، پلاتین سنسورSبه طور معمول در سه سایز۰.۳ و ۰.۳۵و۰.۵۰ میلی‌متر ارائه میشود. که همین تفاوت سایز تفاوت قیمتی سنسور تایپS را به همراه خواهد داشت.

تهران المنت سازنده ترموکوپل مدلS با استفاده از تجربه و دستگاه های مدرن خود ترموکوپل هایی را که متقاضیان سفارش می‌دهند با ظرافت و دقت بالا تولید می‌کند. گروه صنعتی تهران المنت تولید کننده ترموکوپل مدلS و سایر ترموکوپل های کاربردی دیگر، همیشه سعی بر تولید محصولات با کیفیت، همراه با قیمت های عالی و مقرون به صرفه جهت رفاه حال مشتریان و رضایتمندی آنان داشته است. از دیگر امکاناتی که تهران المنت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، مشاوره تخصصی قبل از خرید است. چراکه مشاوره جهت خرید این قبیل سنسورها امری مهم و لازم به شمار می‌آید؛ تا دقیقاً متناسب با محیط و نیاز مورد درخواست سنسور تایپ Sساخته و ارائه گردد.

تهران المنت تولیدکننده انواع ترموکوپل از جمله ترموکوپل نوع S است که با استفاده از تجربه و دستگاه های مدرن خود ترموکوپل هایی را که متقاضیان سفارش می‌دهند با ظرافت و دقت بالا تولید می‌کند. شما همراهان گرامی می­توانید برای استعلام قیمت به روز این تجهیزات با مشاوران ما در تهران المنت تماس بگیرید.

تهران المنت تولید کننده انواع ترموکوپل در مدل های مختلف در لاله زار تهران، تولید ترموکوپل تیپ s با بهترین قیمت و کیفیت

از آنجایی که ترموکوپل ها ممکن است از چندین فلز برای سیم کشی استفاده کنند، این دستگاه ها به انواع مختلفی طبقه‌بندی می شوند. ترموکوپل نوع S از دو سیم ترموکوپل تشکیل شده است: پایه مثبت با آلیاژ ۹۰ درصد پلاتین و ۱۰ درصد رودیوم و پایه منفی با آلیاژ ۹۹.۹۹ درصد پلاتین. نوع S، درست مانند نوع R، برای اندازه گیری دقیق بین ۰ تا ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد استفاده می شود.

مواد متداولی که در ساخت ترموکوپل ها استفاده می شود عبارتند از: مس/ کنستانتان، آهن/ کنستانتان، کرومل/ آلومل است. هنگامی که چندین ترموکوپل ساخته شده از مواد مشابه به صورت سری با هم ترکیب شوند، ترموپیل نامیده می شوند.

چگونه سیم ترموکوپل را انتخاب کنم؟

وقتی نوبت به انتخاب سیم ترموکوپل مناسب می رسد، همه چیز به دما و دقت بستگی دارد. بسیار مهم است که سیم TC را انتخاب کنید که در محدوده دمایی برنامه شما قرار گیرد. چرا؟ زیرا سیمی که با محدوده دمایی مورد نیاز مطابقت نداشته باشد، اندازه گیری دقیق دما را ارائه نخواهد کرد

این سنسور ها از دو عنصر پلاتین و رودیوم ساخته می‌شوند. به نحوی که حدود ۱۰ درصد از ترکیبات را پلاتین تشکیل می دهد. این تیپ سنسورها در محیط های دمای بسیار بالا کاربرد فراوانی دارند. به طور معمول در صنایع بیوتکنولوژی و داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل دقت و پایداری بالا در محیط هایی با دمای پایین نیز کاربرد دارند. سنسور های تایپ S اغلب با یک لوله یا غلاف سرامیکی محافظت می گردند. شایان ذکر است مقاومت این سنسورها در صورت تداوم در دمای تا حدود ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد و جهت دوره‌های کوتاه مدت تا ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد تخمین زده شده است. چرا که جهت کارکرد این سنسورها در دمای بالا از عایق ها و غلاف هایی که از آلومینیا با تبلور مجدد و با خلوص بالا ساخته شده اند استفاده میگردد.

در واقع در اکثر کاربرد های صنعتی ترموکوپل های نوع s به محافظتی به شکل یک غلاف غیرقابل نفوذ نیازمند هستند. چرا که مقادر کمی از بخار فلزی می تواند باعث خرابی و کاهشEMF تولید شده گردد، باید متذکر شد؛ استفاده مداوم این سنسورها در دماهای بسیار بالا باعث تخریب آنان و امکان انتشار و آزاد سازی رودیوم در هادی پلاتین خالص شده که در نهایت منجر به کاهش خروجی EMF می گردد.

معایب و مزایای سنسور S

از مزایای این سنسور ها می توان به:

 • قیمت مناسب
 • دوام و استحکام بالا
 • دقت خوب
 • سادگی

اشاره کرد.

از جمله معایب ترموکوپل های S نیز می توان به:

دقت متوسط آنان در هنگام مواجه شدن با شوک و لرزه نام برد. که جهت برطرف کردن این نقص از روکش هایی به نام ترموول استفاده می گردد که باعث کاهش لغزش و لرزه میشود..

محصولات دیگر ما:

 

قیمت ترموکوپل تیپ اس
قیمت ترموکوپل تیپ اس