لوگو تهران المنت
Search
Close this search box.

ترموکوپل تیپ j

از رایج ترین و کاربردی ترین انواع ترموکوپل است. دارای پایه مثبت که از سیم آهنی و پایه منفی از سیم آلیاژی کانستانتان (مس ۵۵% و نیکل ۴۵%) تشکیل شده است.

تهران المنت پخش کننده انواع ترموکوپل نوع j در لاله زار تهران است. برای خرید ترموکوپل با قیمت خوب و کیفیت عالی  حالا تماس بگیرید.

قیمت ترموکوپل نوع j

همانطور که گفتیم ترموکوپل های نوع J برای بسیاری از کاربردهای صنعتی عالی هستند، اما محدودیت های خود را دارند و در موارد خاص برای این کار مناسب نیستند.

آنچه هنگام سفارش این محصول مهم است، تهیه آن به صورت مستقیم از سازنده است. قیمت ترموکوپل های نوع J با توجه به نوسانات بازار، ثابت نیست؛ بنابراین با مشاوران ما تماس بگیرید تا از بهترین قیمت روز ترموکوپل J اطلاع دقیق کسب کنید.

عکس محصولات ترموکوپل نوع j

انواع ترموکوپل تیپ j

قیمت خرید ترموکوپل تیپ j در تهران المنت

درباره ترموکوپل تیپ j

همچنین اگر این ترموکوپل در یک محیط اکسید کننده در دمای بالا استفاده شود، آهن در سطح مولکولی آن تغییر می کند و دیگر ولتاژ خروجی معمولی خود را در مقابل دما نخواهد داشت که با سرد شدن اتو هم برنمی گردد. هزینه و قابلیت اطمینان این ترموکوپل منعکس کننده نوع K است. با این حال، برای اینکه نوع J به درستی کار کند، اتمسفر کاهش بهتر است و نباید در دماهای پایین نیز از آن استفاده کرد.

خطی بودن یک ترموکوپل نوع J می تواند ۷۰- درجه سانتیگراد در محدوده کامل آن از ۲۱۰- تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد متفاوت باشد. این یک بخش مستقیم از ۱۰۰ درجه سانتیگراد تا ۵۰۰ درجه سانتیگراد دارد که در حدود -۰.۵ درجه سانتیگراد منحرف می شود. هر دو دامنه پایین و بالاتر را می توان با از دست دادن خطی طولانی کرد.

ترموکوپل نوع J از مزایایی نظیر ارزان بودن، مناسب برای کاهش اتمسفر و همه کاره بودن در اکثر صنعت ها برخوردار است. به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. گروه تولیدی تهران المنت به عنوان سازنده انواع ترموکوپل، سنسور نوع جی را هم مانند دیگر سنسورها با بهترین کیفیت تولید و به شما بزرگواران ارائه می نماید. لذا اگر قصد خرید انواع سنسور دمایی یعنی خرید ترموکوپل از جمله ترموکوپل توع j را دارید.

کافیست اطلاعات و مشخصات فنی را در اختیارمان قرار دهید تا کارشناسان ما، در کوتاه ترین زمان به شما درباره قیمت، نحوه ساخت و زمان تولید اطلاعات لازم را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار دهند.

 

ترموکوپل نوع J در اتمسفرهای احیا کننده و اکسید کننده خوب عمل میکند. نوع J حساسیت کمی نسبت به نوع K در حدود ۵۰  µV/°C دارد. سنسور ترموکوپل نوع J یک نوع بسیار رایج است. با هزینه ای مشابه برای دماهای پایین تر از نوع K مناسب تر است.

  • محدوده دمای ترموکوپل نوع J

پیوسته: ۰ تا +۷۰۰ درجه سانتیگراد

کوتاه مدت: -۱۸۰ تا +۸۰۰ درجه سانتیگراد

  • مواد استفاده شده در آن

آهن

کنستانتان (۵۵% مس، ۴۵% نیکل

 

این نوع ترموکوپل با توجه به جنس غلاف خود به دو نوع زیر دسته بندی می شود:

  1. ترموکوپل تیپ j با غلاف سرامیکی
  2. ترموکوپل تیپ j با غلاف فلزی

در ترموکوپل‌ نوع J از عایق MgO استفاده می شود. چرا؟ به دلیل نکات مثبت فراوان از جمله واکنش سریع، اندازه کوچک، دامنه دمایی وسیع، دوام، دقت، شوک حرارتی و مقاومت در برابر لرزش. همگی این ها باعث می شود که تقریباً برای تمام کاربردهای آزمایشگاهی یا فرآیندی، گزینه ایده آلی باشد. عایق معمولی MgO شامل حد استاندارد ANSI/ASTM مواد رسانای خطا و معمولی (۹۶%) عایق خالص است. همچنین این عایق دارای تحمل کالیبراسیون اولیه در محدوده دمایی ۰ تا ۷۵۰ درجه سانتیگراد است. تحمل معمولی آن +۲.۲C  یا +۰.۷۵٪ است که مناسب ترموکوپل نوع J است.

محصولات دیگر ما: