Search
Close this search box.
تهران المنت تولید کننده و پخش کننده انواع ترموکوپل در تهران
تولید کننده و پخش کننده انواع ترموکوپل

فروش انواع ترموکوپل در کارگاه تهران المنت، برای خرید و اطلاع از قیمت ترموکوپل می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید،فروش انواع ترموکوپل برای مصارف صنعتی، انواع کارخانه جات و دستگاه های صنعتی، تهران المنت ارائه دهنده المنت حرارتی انواع ترموکوپل از جمله ترموکوپل نوع (S – K – J – PT100) (R – B – T – N – E) برای مصارف مختلف،برای خرید المنت برقی و اطلاع از قیمت های روز ترموکوپل با ما تماس بگیرید .

ساخت ترموکوپل در لاله زار تهران کارگاه تهران المنت

ساخت ترموکوپل

قیمت ترموکوپل

تولید و پخش انواع ترموکوپل در تیپ های مختلف مانند ترموکوپل نوع K ترموکوپل نوع T ترموکوپل نوع J ترموکوپل نوع E ترموکوپل نوع N ترموکوپل نوع R، ترموکوپل نوع s همچنین ساخت دیگر مدل های ترموکوپل مانند مغزی ترموکوپل رزمونت، سیم ترموکوپل، ترموکوپل یر انگلیسی سیم دار، ترموکوپل سر تایوانی، ترموکوپل کلگی دار و ترموکوپل استخوانی در کارگاه تهران المنت واقع در خیابان لاله زار.
قیمت ساخت ترموکوپل در تهران المنت
قیمت ساخت ترموکوپل در تهران

نمایندگی فروش ترموکوپل

گروه صنعتی تهران المنت با تجربه‌ای بالغ بر ۱۵ سال در طراحی و تولید المنت های حرارتی، ساخت و فروش انواع ترموکوپل در بازار لاله زار تهران فعالیت می کند. این گروه صنعتی تولید کننده ترموکوبل نوع (S  K  J  PT100) و (R  B  T  N  E)جهت استفاده در مصارف مختلف است، این سازنده ترموکوبل در تلاش است، تا با بهره‌گیری از دستگاه های به روز و تکنولوژی در کار خود، محصولاتی را با بهترین کیفیت و طبق استانداردهای تعیین شده تولید و ارائه نماید. با توجه به اینکه قیمت ترموکوپل بسته به نوع مواد استفاده شده در آن متفاوت خواهد بود. تهران المنت در تلاش است تا با مشاوره در خصوص نوع ساخت و تولید ترموکوبل به مشتریان و متقاضیان خود بهترین راهنمایی را ارائه داده تا آنان را به خریدی مطمئن و مقرون به صرفه سوق دهد.

انواع ترموکوپل ها

هر کدام از ترموکوپل ها دارای ویژگی متفاوتی از لحاظ
 • محدوده دما
 • دوام
 • مقاومت در برابر لغزش
 • مقاومت شیمیایی
 • سازگاری با نوع کاربرد خود
هستند. در نتیجه می‌توان آنها را به انواع
 1. R
 2. S
 3. B
 4. E
 5. T
 6. J
 7. K
 8. N
دسته بندی کرد که تمام این موارد به طور کلی در دو دسته زیر قرار می گیرند.
 • ترموکوپل های بیس متال شامل انواع سنسور J – K- E – T
 • ترموکوپل های نوبل متال شامل انواع سنسور B – S – R
شایان ذکر است هرکدام از این دستگاه‌ها در بخشی از صنعت کاربرد دارند. به عنوان مثال: نوبل متال ها در صنایعی که در مجاورت دمای بسیار بالا هستند و یا این دما را ایجاد می‌کنند کاربرد دارند

ترموکوپل تیپ K

ترموکوپل نوع K یکی از پر کاربردیترین ترموکوپل هاست و معمولا از این نوع ترموکوپل استفاده های زیادی میشود، این نوع ترموکول به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و خوردگی طول عمر بالایی دارد، پر مصرف ترین نوع ترموکوپل را میتوان ترموکوپل تیپ k دانست. زیرا این نوع سنسور دما دارای محدوده دما بالا، قیمت ارزان و عمر طولانی می باشد. ترموکوپل تیپ k را در مدلهای سیمی، کلگی دار و فلنچ دار می سازند. ترموکوپل تیپ K دارای محدوده دمایی ۲۰۰- تا ۱۳۵۰+درجه سانتیگراد می باشد و از دو فلز Ni-Cr و Ni-Al ساخته می شود.
ساخت و فروش ترموکوپل نوع k
ترموکوپل نوع k

ترموکوپل نوع J

خرید ترموکوپل استاندارد از بازار تهران
خرید ترموکوپل
این ترموکوپل از فلز آهن {{Fe و آلیاژهای مس {Cu} – نیکل {Ni {کنستانتان} ساخته می شود مانند ترموکوپل PT100. به دلیل اکسید شدن آهن، ترموکوپل نوع J در صنایع قالب ریزی پلاستیک استفاده می شود. این نوع ترموکوپل بهتر است به علت وجود آهن در مکان هایی که امکان اکسیداسیون وجود دارد استفاده شوند.این ترموکوپل دارای محدوده دمایی ۱۸۰-تا ۷۵۰+درجه سانتیگراد می باشد.
ترموکوپل نوع S – R – B
این ترموکوپل با استفاده از Pt-Rh {پلاتین-رادیوم} با ترکیبات مختلف ساخته می شود. قیمتشان بالاست و حساسیت آن بسیار کم است. در اندازه گیری با دمای بالا مثل صنعت شیشه و فولاد کاربرد دارند.
ترموکوپل نوع T
این نوع ترموکوپل از مس Cuو آلیاژ Cu-Ni کنستانتان ساخته می شود. نسبتا ارزان هستند و برای کاربرد های با دمای پایین مناسب است و در برابر رطوبت مقاوم است به دلیل خطی تر بودن نسبت به تمام انواع سنسور، رنج درجه حرارت مناسب و دارا بودن حساسیت خوب در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
فروش سنسور با قیمت مناسب در تهران المنت
فروش سنسور
ترموکوپل نوع N
این نوع ترموکوپل از فلزهای Ni-Cr-Si{نام تجاری نیکروسیل} و Ni-Si-Mg {نام تجاری نیسیل} ساخته می شود. در دماهای بالا استفاده می شوند و همچنین تحمل این سنسور در برابر اکسید شدن در دماهای بالا بهتر از نوع K می باشد.
ترموکوپل نوع E
این ترموکوپل از فلزات Ni-Cr نام تجاری کرومل و Cu-Ni {کنستانتان} ساخته می شوند. می توان از آن در کاربردهای خلاء و مواردی که سنسور در آن حفاظت شده ، استفاده کرد.
خرید ترموکوپل با کیفیت مناسب در تهران المنت
خرید ترموکوپل با کیفیت

تصاویر انواع ترموکوپل

ترموکوپل PT100 یا RTD

قیمت فروش ترموکوپل PT100 سنسور RTD
ترموکوپل PT100 سنسور RTD

ترموکوپل چیست؟

ترموکوپلthermocouple سنسوری است که، برای اندازه گیری دما از آن استفاده می شود. هنگامی که دو سیم از فلزات غیر همجنس به هم متصل شده و حرارت داده شوند. اختلاف پتانسیل بین دو سیم به وجود می‌آید. این اختلاف پتانسیل تابعی از دمای انتقال و جنس دو فلز خواهد بود. این پدیده توسط سیبیک Seebeckکشف گردیده است؛ که به آن نیز سیبیک گفته می شود. اختلاف پتانسیل به وجود آمده نیز نیروی محرکه سیبیک نامیده می شود. از این پدیده در ترموکوپل ها برای اندازه گیری دما استفاده می گردد، به عبارتی یک ترموکوپلthermocouple از دوپایه سیم با دو جنس مختلف تشکیل شده است. پایه های دو سیم در یک انتها به هم جوش داده می شوند. این محل اتصال جایی است که دما در آن اندازه گیری می شود. هنگامی که محل اتصال دچار تغییر دما شود، ولتاژ ایجاد می گردد. که این ولتاژ را می‌توان با محاسبه دما تفسیر کرد.

ترموکوپل چه کاربردی دارد؟

یک جفت حرارتی متشکل از دو فلز غیر مشابه است. که این دو فلز مختلف در یک انتها به هم جوش داده می‌شوند؛ که در نهایت اتصالی بین آنان ایجاد می گردد. در این نقطه اتصال است که می توان دما را برای محافظت از دو رسانای مختلف اندازه گیری کرد، انتهای اندازه گیری ترموکوپل thermocouple که در نوعی غلاف محافظت می‌شود؛ معمولاً از جنس استنلس استیل Stainless Steel خواهد بود. هر چند که می تواند از مواد دیگری نیز استفاده نمود.  دو نوع فلزی که در ترموکوپل میتوان استفاده کرد. ترکیبی از نیکل کروم و یا نیکل ایلومین است. ترموکوپل و یا سنسور ها در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شوند. به عنوان مثال: ترموکوپل ها را می توان در صنعت تولید لوازم خانگی، برق، مواد شیمیایی، نظارت، کنترل کوره، پردازش مواد غذایی و آشامیدنی، حسگرهای خودرو، موتور هواپیما، موشک، ماهواره و فضا پیما مشاهده کرد. هرچند که باید خاطرنشان کرد ترموکوپل هاthermocouple بسته به نوع فلزاتی که در آنها تعبیه می شود گروه بندی شده و به نوعی انواع مختلف دارند. که با توجه به هر نوع از ترموکوپل ها در صنعت خاص به کار گرفته می شوند.
قوانین ترموکوپل
دانستن و آگاهی قوانین ترموکوپل کمک بسزایی در خرید و نحوه استفاده، تشخیص و نوع کارکرد سنسورها دارد. دو فلز به کار رفته در ترموکوپل ها که در واقع به آنان جفت های حرارتی نیز گفته می شود، هنگام کار از سه قانون ثابت پیروی می کنند. که این سه قانون شامل موارد زیر خواهد بود.
 1. مدارهای همگن
 2. فلزات یا مواد واسط
 3. دماهای واسط یا متوالی
 • مدارهای همگن از جمله مهمترین قوانین محسوب می شوند. چرا که سیم های همگن و یا مشابه به هیچ عنوان نمی توانند ولتاژ مورد نظر را تولید کرده و در نهایت عملکرد خاصی داشته باشند. زیرا جهت ساخت و تولید ولتاژ، وجود دو سیم ناهمگن و متفاوت که در واقع از دو جنس فلز مختلف هستند ضروری است.
 • فلزات یا مواد واسط این قانون به این معنا تفسیر می‌شود که، افزودن فلزات مختلف به یک مدار، بروی ولتاژ ایجاد شده در مدار تاثیر نمی گذارد. البته باید متذکر شد این در زمانی اتفاق می‌افتد که اتصالات اضافه شده باید هم دما با اتصالات درون مدار باشند.
 • دماهای واسط یا متوالی در این قانون هنگامی که، دو فلز ناهمگن تحت تاثیر دمای متفاوت قرار میگیرند. درجه حرارت های خاصی را می توان به دست آورد. و این در صورتی است که، یک فلز حرارت اولیه خود را ثابت داشته است و فلز دیگر با درجه حرارت جدیدی مواجه است. که در این بین طبق قانون دماهای واسط یک تعادل دمایی درون ترموکوپل صورت می گیرد.