لوگو تهران المنت
Search
Close this search box.

بهترین قیمت خرید ترموکوپل را با ما تجربه کنید.

فروش انواع (سنسور حرارتی) ترموکوپل در کارگاه تهران المنت؛ برای خرید و اطلاع از قیمت ترموکوپل می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
فروش انواع ترموکوپل برای مصارف صنعتی، انواع کارخانه‌جات و دستگاه‌های صنعتی.

تهران المنت سازنده و تولید کننده انواع ترموکوپل: (S – K – J – PT100) و (R – B – T – N – E) برای مصارف مختلف است.

قیمت ترموکوپل با بهترین کیفیت

تولید و پخش انواع ترموکوپل در تیپ های مختلف مانند: ترموکوپل نوع K، ترموکوپل تایپ T، ترموکوپل تایپ J، سنسور نوع E، ترموکوپل نوع N، ترموکوپل نوع R و ترموکوپل تیپ s در کمترین زمان انجام میشود.

همچنین ساخت دیگر مدل‌های ترموکوپل مانند: مغزی سنسور رزمونت، سیم ترموکوپل، ترموکوپل انگلیسی سیم دار، ترموکوپل سر تایوانی، ترموکوپل کلگی دار و ترموکوپل استخوانی از دیگر محصولات کارگاه تهران المنت واقع در خیابان لاله زار است.

انواع ترموکوپل
سایز cm (قطر و پهنا)
قیمت (تومان)

ترموکوپل

۱۵*۱۵

۹۰۰.۰۰۰

ترموکوپل

۱۵*۱۵

۹۰۰.۰۰۰

ترموکوپل

۱۵*۱۵

۹۰۰.۰۰۰

ترموکوپل

۱۵*۱۵

۹۰۰.۰۰۰

ترموکوپل

۱۵*۱۵

۹۰۰.۰۰۰

نمونه کارهای ترموکوپل در تهران المنت

انواع ترموکوپل

قیمت خرید انواع ترموکوپل در تهران المنت

درباره ترموکوپل

گروه صنعتی تهران المنت با تجربه‌ فروش انواع ترموکوپل، بالغ بر ۱۵ سال در بازار لاله زار تهران فعالیت می‌کند. این گروه صنعتی پخش کننده ترموکوبل نوع (S – K – J – PT100) و (R – B – T – N – E) جهت استفاده در مصارف مختلف است.

هر کدام از ترموکوپل ها دارای ویژگی متفاوتی از لحاظ:

 • محدوده دما
 • دوام
 • مقاومت در برابر لغزش
 • مقاومت شیمیایی
 • سازگاری با نوع کاربرد خود

هستند. در نتیجه می‌توان آنها را به انواع:

 1. R
 2. S
 3. B
 4. E
 5. T
 6. J
 7. K
 8. N

دسته بندی کرد که تمام این موارد به طور کلی در دو دسته زیر قرار می‌گیرند.

 • ترموکوپل های بیس متال شامل انواع سنسور J – K- E – T
 • ترموکوپل های نوبل متال شامل انواع سنسور B – S – R

شایان ذکر است هرکدام از این دستگاه‌ها در بخشی از صنعت کاربرد دارند. به عنوان مثال: نوبل متال ها در صنایعی که در مجاورت دمای بسیار بالا هستند و یا این دما را ایجاد می‌کنند کاربرد دارند

ترموکوپل تیپ K

ترموکوپل نوع K یکی از پرکاربردترین نوع ترموکوپل است. معمولا از این نوع ترموکوپل استفاده‌های زیادی میشود، این نوع ترموکوبل به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و خوردگی طول عمر بالایی دارد. پرمصرف‌ترین نوع ترموکوپل را میتوان ترموکوپل تیپ k دانست. زیرا این نوع سنسور دما دارای محدوده دما بالا، قیمت ارزان و عمر طولانی می باشد. ترموکوپل تیپ k را در مدلهای سیمی، کلگی دار و فلنج دار می سازند. ترموکوپل تیپ K دارای محدوده دمایی ۲۰۰- تا ۱۳۵۰+ درجه سانتیگراد است و از دو فلز Ni-Cr و Ni-Al ساخته می شود.

ترموکوپل نوع J

این ترموکوپل از فلز آهن Fe و آلیاژهای مس {Cu} – نیکل {Ni} (کنستانتان) ساخته می شود مانند ترموکوپل PT100. به دلیل اکسید شدن آهن، ترموکوپل نوع J در صنایع قالب ریزی پلاستیک استفاده می شود. این نوع ترموکوپل بهتر است به علت وجود آهن در مکان هایی که امکان اکسیداسیون وجود دارد استفاده شوند.این ترموکوپل دارای محدوده دمایی ۱۸۰- تا ۷۵۰+ درجه سانتیگراد می باشد.

ترموکوپل نوع S – R – B

این ترموکوپل با استفاده از Pt-Rh {پلاتین-رادیوم} با ترکیبات مختلف ساخته می شود. قیمتشان بالاست و حساسیت آن بسیار کم است. در اندازه گیری با دمای بالا مثل صنعت شیشه و فولاد کاربرد دارند.

ترموکوپل نوع T

این نوع ترموکوپل از مس Cu و آلیاژ Cu-Ni کنستانتان ساخته می‌شود. نسبتا ارزان هستند و برای کاربرد های با دمای پایین مناسب است و در برابر رطوبت مقاوم است به دلیل خطی تر بودن نسبت به تمام انواع سنسور، رنج درجه حرارت مناسب و دارا بودن حساسیت خوب در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

ترموکوپل نوع N

این نوع ترموکوپل از فلزهای Ni-Cr-Si {نام تجاری نیکروسیل} و Ni-Si-Mg {نام تجاری نیسیل} ساخته می شود. در دماهای بالا استفاده می شوند و همچنین تحمل این سنسور در برابر اکسید شدن در دماهای بالا بهتر از نوع K می باشد.

ترموکوپل نوع E

این ترموکوپل از فلزات Ni-Cr نام تجاری کرومل و Cu-Ni {کنستانتان} ساخته می شوند. می توان از آن در کاربردهای خلاء و مواردی که سنسور در آن حفاظت شده، استفاده کرد.

ترموکوپل thermocouple سنسوری است که برای اندازه گیری دما از آن استفاده می شود. هنگامی که دو سیم از فلزات غیر همجنس به هم متصل شده و حرارت داده شوند؛ اختلاف پتانسیل بین دو سیم به وجود می‌آید. این اختلاف پتانسیل تابعی از دمای انتقال و جنس دو فلز خواهد بود.

این پدیده توسط سیبیک Seebeck کشف گردیده‌است؛ که به آن نیز سیبیک گفته می شود. اختلاف پتانسیل به وجود آمده نیز نیروی محرکه سیبیک نامیده می‌شود. از این پدیده در ترموکوپل ها برای اندازه گیری دما استفاده می گردد، به عبارتی یک ترموکوپل thermocouple از دو پایه سیم با دو جنس مختلف تشکیل شده است.

پایه‌های دو سیم در یک انتها به هم جوش داده می شوند. این محل اتصال جایی است که دما در آن اندازه گیری می شود. هنگامی که محل اتصال دچار تغییر دما شود، ولتاژ ایجاد می گردد. که این ولتاژ را می‌توان با محاسبه دما تفسیر کرد

یک جفت حرارتی متشکل از دو فلز غیر مشابه است. که این دو فلز مختلف در یک انتها به هم جوش داده می‌شوند؛ که در نهایت اتصالی بین آنان ایجاد می گردد.

در این نقطه اتصال است که می توان دما را برای محافظت از دو رسانای مختلف اندازه گیری کرد، انتهای اندازه گیری ترموکوپل thermocouple که در نوعی غلاف محافظت می‌شود؛ معمولاً از جنس استنلس استیل Stainless Steel است. هر چند که می توان از مواد دیگری نیز استفاده کرد.

دو نوع فلزی که در ترموکوپل میتوان استفاده کرد: ترکیبی از نیکل کروم و یا نیکل ایلومین است. ترموکوپل و یا سنسور ها در طیف وسیعی از صنایع استفاده می شوند. به عنوان مثال: ترموکوپل ها را می توان در صنعت تولید لوازم خانگی، برق، مواد شیمیایی، نظارت، کنترل کوره، پردازش مواد غذایی و آشامیدنی، حسگرهای خودرو، موتور هواپیما، موشک، ماهواره و فضا پیما مشاهده کرد. هرچند که باید خاطرنشان کرد ترموکوپل‌ها thermocouple با توجه به نوع فلزاتی که در آنها تعبیه می شود، انواع مختلف دارند.

قوانین ترموکوپل

دانستن و آگاهی قوانین ترموکوپل کمک بسزایی در خرید و نحوه استفاده، تشخیص و نوع کارکرد سنسورها دارد. دو فلز به کار رفته در ترموکوپل ها که در واقع به آنان جفت های حرارتی نیز گفته می شود، هنگام کار از سه قانون ثابت پیروی می کنند. که این سه قانون شامل موارد زیر خواهد بود.

 1. مدارهای همگن
 2. فلزات یا مواد واسط
 3. دماهای واسط یا متوالی

مدارهای همگن:

 از جمله مهمترین قوانین محسوب می شوند. چرا که سیم های همگن و یا مشابه به هیچ عنوان نمی توانند ولتاژ مورد نظر را تولید کرده و در نهایت عملکرد خاصی داشته باشند. زیرا جهت ساخت و تولید ولتاژ، وجود دو سیم ناهمگن و متفاوت که در واقع از دو جنس فلز مختلف هستند ضروری است.

فلزات یا مواد واسط:

 این قانون به این معنا تفسیر می‌شود که، افزودن فلزات مختلف به یک مدار، بروی ولتاژ ایجاد شده در مدار تاثیر نمی گذارد. البته باید متذکر شد این در زمانی اتفاق می‌افتد که اتصالات اضافه شده باید هم دما با اتصالات درون مدار باشند.

دماهای واسط یا متوالی

در این قانون هنگامی که، دو فلز ناهمگن تحت تاثیر دمای متفاوت قرار میگیرند. درجه حرارت های خاصی را می توان به دست آورد. و این در صورتی است که، یک فلز حرارت اولیه خود را ثابت داشته است و فلز دیگر با درجه حرارت جدیدی مواجه است. که در این بین طبق قانون دماهای واسط یک تعادل دمایی درون ترموکوپل صورت می گیرد.

محصولات دیگر ما: