ترموکوپل تیپ j

از رایج ترین و کاربردی ترین انواع ترموکوپل است. دارای پایه مثبت که از سیم آهنی و پایه منفی از سیم آلیاژی کانستانتان (مس 55% و نیکل 45%) تشکیل شده است. این نقطه کوری آهن در دمای 770 درجه سانتیگراد است که به نوع J پارامترهای دمایی محدود آن 40–750 درجه سانتیگراد را می دهد. نکته مهم در مورد این ترموکوپل این است که دارای محدوده دمایی کمتری است و در صورت استفاده در دماهای بالاتر طول عمر کمتری دارد.

همچنین اگر این ترموکوپل در یک محیط اکسید کننده در دمای بالا استفاده شود، آهن در سطح مولکولی آن تغییر می کند و دیگر ولتاژ خروجی معمولی خود را در مقابل دما نخواهد داشت که با سرد شدن اتو هم برنمی گردد. هزینه و قابلیت اطمینان این ترموکوپل منعکس کننده نوع K است. با این حال، برای اینکه نوع J به درستی کار کند، اتمسفر کاهش بهتر است و نباید در دماهای پایین نیز از آن استفاده کرد.

قیمت ترموکوپل نوع J تهران المنت

ترموکوپل نوع J

خطی بودن یک ترموکوپل نوع J می تواند 70- درجه سانتیگراد در محدوده کامل آن از 210- تا 1200 درجه سانتیگراد متفاوت باشد. این یک بخش مستقیم از 100 درجه سانتیگراد تا 500 درجه سانتیگراد دارد که در حدود -0.5 درجه سانتیگراد منحرف می شود. هر دو دامنه پایین و بالاتر را می توان با از دست دادن خطی طولانی کرد.

خرید ترموکوپل J

ترموکوپل نوع J از مزایایی نظیر ارزان بودن، مناسب برای کاهش اتمسفر و همه کاره بودن در اکثر صنعت ها برخوردار است. به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. گروه تولیدی تهران المنت به عنوان سازنده انواع ترموکوپل، سنسور نوع جی را هم مانند دیگر سنسورها با بهترین کیفیت تولید و به شما بزرگواران ارائه می نماید. لذا اگر قصد خرید انواع سنسور دمایی یعنی خرید ترموکوپل از جمله ترموکوپل توع j را دارید،

خرید ترموکوپل J در کارگاه تهران المنت لاله زار

ترموکوپل J در کارگاه تهران

کافیست اطلاعات و مشخصات فنی را در اختیارمان قرار دهید تا کارشناسان ما، در کوتاه ترین زمان به شما درباره قیمت، نحوه ساخت و زمان تولید اطلاعات لازم را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار دهند.

قیمت ترموکوپل نوع J

همانطور که گفتیم ترموکوپل های نوع J برای بسیاری از کاربردهای صنعتی عالی هستند، اما محدودیت های خود را دارند و در موارد خاص برای این کار مناسب نیستند. آنچه هنگام سفارش این محصول مهم است، تهیه آن به صورت مستقیم از سازنده است. قیمت ترموکوپل ها مانند ترموکوپل تیپ s و ترموکوپل تیپ k با توجه به نوسانات موجود در بازار، ثابت نیست. بنابراین با مشاوران ما تماس بگیرید تا در مورد نیازی که دارید صحبت شود و از قیمت به روز ترموکوپل J اطلاعات دقیق را کسب کنید.

مشخصات فنی ترموکوپل تیپ J

ترموکوپل نوع J در اتمسفرهای احیا کننده و اکسید کننده خوب عمل میکند. نوع J حساسیت کمی نسبت به نوع K در حدود 50  µV/°C دارد. سنسور ترموکوپل نوع J یک نوع بسیار رایج است. با هزینه ای مشابه برای دماهای پایین تر از نوع K مناسب تر است.

  • محدوده دمای ترموکوپل نوع J

پیوسته: 0 تا +700 درجه سانتیگراد

کوتاه مدت: -180 تا +800 درجه سانتیگراد

  • مواد استفاده شده در آن

آهن

کنستانتان (55% مس، 45% نیکل)

انواع ترموکوپل نوع J

این نوع ترموکوپل با توجه به جنس غلاف خود به دو نوع زیر دسته بندی می شود:

  1. ترموکوپل تیپ j با غلاف سرامیکی
  2. ترموکوپل تیپ j با غلاف فلزی

مواد عایق استفاده شده در ترموکوپل نوع J

در ترموکوپل‌ نوع J از عایق MgO استفاده می شود. چرا؟ به دلیل نکات مثبت فراوان از جمله واکنش سریع، اندازه کوچک، دامنه دمایی وسیع، دوام، دقت، شوک حرارتی و مقاومت در برابر لرزش. همگی این ها باعث می شود که تقریباً برای تمام کاربردهای آزمایشگاهی یا فرآیندی، گزینه ایده آلی باشد. عایق معمولی MgO شامل حد استاندارد ANSI/ASTM مواد رسانای خطا و معمولی (96%) عایق خالص است. همچنین این عایق دارای تحمل کالیبراسیون اولیه در محدوده دمایی 0 تا 750 درجه سانتیگراد است. تحمل معمولی آن +2.2C  یا +0.75٪ است که مناسب ترموکوپل نوع J است.