Search
Close this search box.

یکی از متداول ترین روش های گرم کردن آب استخر، استفاده از المنت استخری است. در واقع هیتر استخری زیر مجموعه المنت میله ای محسوب می شوند؛ که ساخته شده از یک سیم پیچ با متریال نیکل و با روکشی از جنس استیل، مس و یا آلومینیوم است. از آنجایی که سیم پیچ و بدنه المنت فاقد هرگونه اتصال به یکدیگر هستند، براحتی می توان، المنتهای استخری را در طول های مختلف و به صورت خم با زاویه های دلخواه، به تناسب نوع کاربردشان تولید و عرضه کرد.

کارگاه تهران المنت تولید کننده انواع المنت استخری
تولید کننده انواع المنت استخری

قیمت المنت استخری

باتوجه به اینکه هیتر استخری به دلیل قرارگیری مستقیم در آب استخر جز مدل های ضد آب محسوب می گردد. از این رو قیمت المنت استخری بر اساس حجم گرمایشی و توان کاری آن تعیین می گردد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت هیتر استخری می توان به

 • طول و اندازه درخواستی متقاضی
 • تک فاز و یا سه فاز بودن آن
 • کیفیت تولیدی بالای آن

اشاره نمود.

ساخت المنت حرارتی برای استخر

از آنجایی که ساخت المنت حرارتی برای استخر دارای فرایند پیچیده ای است. تولید این نوع المنت در کارگاه های مجهز امکان‌پذیر است. و پیشنهاد می شود در صورتی که فاقد تجهیزات لازم برای ساخت المنت استخری هستید به هیچ عنوان در منزل و یا مکان دیگری اقدام به ساخت آن ننمایید. چراکه آسیب های جبران ناپذیری بر جسم وارد می کند.

هیتر استخر

در کارگاه صنعتی و مجهز تهران المنت، هیتر استخر از جنس و متریال مقاوم و ایمنی چون، استیل ۳۰۴ ساخته می شود و در صورت صلاحدید و درخواست مشتری از تیتانیوم و یا حتی استیل ۳۱۶ نیز استفاده می گردد. شایان ذکر است هیتر استخر تا عمق ۲ متری استخر وارد شده و با توجه به اینکه توانایی تبدیل انرژی الکتریسته به انرژی گرمایی را دارد، آب استخر را تا دمای بالای ۴۰ درجه گرم می کند. و به نوعی باعث نگه داشتن نرمال دمای استخر می گردد.

مزایای خرید المنت استخری از تهران المنت

از جمله مزایای خرید المنت استخری از تهران المنت این است که المنت استخری تهیه شده یکی از بهترین و مطلوب ترین گزینه ها برای گرم کردن آب استخر های خانگی ، ویلا ها ، پرورش ماهی ها و یا محل نگهداری آبزیان است و از سویی در مونتاژ و تولید آن از بهترین قطعات تولیدات داخلی استفاده گردیده است. از دیگر مزایا این المنت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. میزان مصرف انرژی بسیار پایین
 2. بالاترین سطح بازدهی
 3. قابل استفاده در استخر های روباز و بسته
 4. حمل و جابه‌جایی آسان
 5. کارکردی بدون صدا
 6. دارای امنیت بالا نسبت به سایر سیستم های گاز سوز
 7. فاقد نیاز به استفاده مبدل حرارتی در استخر، هنگام استفاده
 8. فاقد نیاز به منابع کویل دار و یا پوسته ای جهت افزایش دمای استخر
 9. فاقد نیاز به مصرف سوخت های فسیلی
 10. توانایی افزایش دمای آب استخر با وارد شدن به آب استخر
 11. یک جایگزین مناسب برای متورخانه های قدیمی در منازل
 12. دارای قیمتی بسیار مقرون به صرفه
 13. فاقد نیاز به نصب پکیج های برقی و گازی جهت گرم کردن آب استخر
 14. دارای نصب و راه‌اندازی بسیار ساده و آسان
 15. دارای وزن پایین و حمل آسان
 16. دارای طراحی زیبا و مناسب و بسیار کم جا
 17. قابلیت نصب به برق منزل
 18. عدم ایجاد آلودگی هوا و آلودگی صوتی

عدم ایجاد آلودگی هوا و آلودگی صوتی

معایب المنت استخری

المنت استخری نیز همانند سایر محصولات تولیدی علاوه بر مزایا، دارای معایب مشهودی نیز است. از معایب المنت استخری می توان به این نکته اشاره کرد که، گرم شدن آب استخر توسط هیتر استخری به نسبت سایر دستگاه های گاز سوز بیشتر طول می کشد؛ و از سویی در دماهای سردتر کارایی کمتری نیز دارد. که با این حال، با استفاده از پوشش استخر از این مشکلات می توان جلوگیری کرد. درواقع پوشش استخر کمک می کند گرما در آب به دام بیفتد و در نتیجه فرآیند گرم کردن آب استخر را سریعتر کند.

علاوه بر این، برای راه‌اندازی یک المنت استخری گازی، باید دستگاه را به خط گاز وصل کرد. اما جهت نصب المنت استخری به تکنسین های معتبر نیاز است که بتوانند به طور ایمن و مناسب تجهیزات را نصب کنند.

طریقه نصب المنت استخری

المنت استخری از خانواده المنت میله ای است از این رو طریقه نصب المنت استخری به دلیل ساختار خاص خود در صورتی که استخر چهار گوش باشد. در بخشی از هر کدام قرار داده شده و پس از حدود ۱۰ ساعت آب استخر را به دمای مد نظر خواهد رساند.

المنت استخری به دلیل ایمنی بالایی که در ساختار آن قرار دارد در هنگام شنا نیز مشکلی برای شناگران محسوب نمی شود. اما باید به این نکته توجه داشت، به دلیل قرار گرفتن مستقیم در آب استخر، به صورت مستقیم نیز با مواد اسیدی آب مواجه بوده، از این رو باید از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش برخوردار باشد.

نکته قابل توجه این است که، جهت امنیت بیشتر برای شناگران بهتر است پس از اتمام کار المنت استخری، آن را از برق جدا کرده و از استخر خارج کنید. این عمل سبب می شود؛ المنت نیز کمتر دچار خوردگی گردد. جهت امنیت بیشتر و کنترل المنت استخری بهتر است حتما از کنتاکتور و کلید محافظ جان استفاده گردد.

لیست قیمت المنت استخر

برای کسب اطلاعات و بدست آوردن لیست قیمت المنت استخر رقابتی و از سویی خرید المنت استخری باکیفیت حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید تا علاوه بر مشاوره حرفه ای قبل از خرید، یک محصول مطابق نیاز و خواست خود با بهترین قیمت و از سویی گارانتی محصول برخوردار گردید. تهران المنت از جمله کارگاه های صنعتی خوش نام در تهران است که با بیش از ۱۵ سال سابقه و تخصص در امر تولید و فروش انواع المنت حرارتی، بهترین محصول را با بهترین قیمت ارائه دهد.

المنت استخری چیست؟

در پاسخ به سؤال المنت استخری چیست؟ باید گفت المنت استخری از جمله ملزومات استخر های خانگی، بزرگ و یا عمومی و یا استخر های مکان های صنعتی بزرگ است که با قابلیت تک فاز و سه فاز بودن خود و شرایط به‌کارگیری، باعث گرم شدن آب می گردد.

المنت استخر تک‌فاز

استخرهای خانگی که قالبا از برق تک فاز استفاده می کنند از این رو برای گرم کردن آب استخر خانگی از المنت استخر تک فاز بهره می برند. در واقع این نوع المنت توان پایینی داشته و برای مصرف مداوم و بدون قطعی استفاده نمی گردد.

المنت استخر سه ‌فاز

استخرهای صنعتی و بزرگ برخلاف استخرهای خانگی نیازمند المنت هایی با توان بالا هستند از این رو در این مکان ها از المنت استخر سه فاز استفاده می گردد؛ به نحوی که توان المنت به سه قسمت مساوی تقسیم می گردد، که این امر باعث صرفه جویی در آمپر مصرفی گشته و از طرف دیگر طول عمر المنت نیز بیشتر خواهد بود.