لوگو تهران المنت
Search
Close this search box.
  • خانه
  • مقالات
  • المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟
Search
المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟

المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟

حسین خیرآبادی

| ۱۴۰۰/۱۲/۱۷

0

مقدمه

عنصرهای گرمایشی، انرژی الکتریکی را از طریق فرآیند گرمایش ژول به گرما تبدیل می کنند. جریان الکتریکی از طریق عنصر با مقاومت مواجه می شود و در نتیجه عنصر گرم می شود. برخلاف اثر پلتیه، این فرآیند مستقل از جهت جریان است. المنت ها انواع مختلفی دارند که یکی از آنها المنت گرد (حلقه ای […]

عنصرهای گرمایشی، انرژی الکتریکی را از طریق فرآیند گرمایش ژول به گرما تبدیل می کنند. جریان الکتریکی از طریق عنصر با مقاومت مواجه می شود و در نتیجه عنصر گرم می شود. برخلاف اثر پلتیه، این فرآیند مستقل از جهت جریان است. المنت ها انواع مختلفی دارند که یکی از آنها المنت گرد (حلقه ای یا تسمه ای) است.

دانستنی های لازم درباره ی المنت حرارتی گرد (حلقه ای- تسمه ای)

عناصر حلقه و یا نواری- تسمه ای برای گرمایش تماسی روی ماشین ‌ها و برای گرم کردن قالب ‌ها و ابزارها، عمدتاً در صنایع پلاستیک، ریخته ‌گری و لاستیک استفاده می‌شوند. عناصر حلقه‌ ای از مكانیت یا سرامیک با پوششی از ورق فلز، از جمله برای گرمایش تماسی روی اكسترودرها و برای گرم كردن ظروف و مخازن استفاده می‌شوند. عناصر کمربندی با ورق فلز، در گرمایش تماسی قالب ها، ابزارها و ظروف استفاده می شوند. در کل کاربردهای رایج هیترهای گرد شامل گرمایش فضا، پخت و پز، گرمایش آب و فرآیندهای صنعتی میشود.

دانستنی های لازم درباره ی المنت حرارتی گرد (حلقه ای- تسمه ای)
المنت حرارتی گرد (حلقه ای- تسمه ای)

مشاهده محصولات تهران المنت: المنت سرامیکی

سوالات متداول

بخاری حلقه ای چیست؟

بخاری برقی وسیله ای الکتریکی است که جریان الکتریکی را به گرما تبدیل می کند. در بخاری حلقه ای رینگ هیترها دارای درجه حرارت تا ۱۲۰۰ درجه فارنهایت (۶۵۰ درجه سانتیگراد) هستند. رینگ هیترها دارای طیف گسترده ای از کاربردهای گرمایش سطح هستند. حلقه های تک حرارتی- دارای دو ترمینال برای کلید روشن و خاموش یا ترموستات تک وات، حلقه های تودرتو برای بسته بندی گرما در یک منطقه کوچک.

کاربرد هیتر حلقه ای ریخته گری در چیست؟

هیترهای حلقه ای ریخته گری در کاربردهای مختلف پانچ، شکل دهی، آب بندی و گرم کردن استفاده می شود. آنها همچنین جایگزینی مستقیم برای بخاری های حلقه ای سبک میکا هستند. المنت حرارتی ریخته گری ساختاری مستحکم در طراحی با مشخصات کم ارائه می دهد که برای کاربردهای تولید مداوم مناسب است. طراحی حلقه می تواند شامل ویژگی های نصب مانند زبانه های نصب ریخته گری، درج های رزوه ای و سوراخ های حفر شده باشد.

ویژگی یک المنت گرمایشی خوب چیست؟

مهمترین ویژگی های المنت حرارتی خوب عبارتند از: مقاومت کافی، مقاومت در برابر اکسیداسیون بالا، ضریب مقاومت در دمای پایین و نقطه ذوب بالا.

هدف از ساخت عناصر گرمایشی چیست؟

یک عنصر گرمایشی جزء تشکیل شده از مواد رسانای الکتریکی و همچنین عایق است که برای انجام یک هدف گرمایشی طراحی شده است. در واقع هسته اصلی بخاری برقی آلیاژ عنصر گرمایشی است که انرژی الکتریکی را در صورت قرار گرفتن در معرض جریان به انرژی گرمایی تبدیل می کند.

مطالعه مقاله: آشنایی با المنت تسمه ای، انواع آن و کاربردش در صنعت

نظر کاربران

تا کنون نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

بررسی مشخصات فنی و کاربردی ترموکوپل تیپ S

بررسی مشخصات فنی و کاربردی ترموکوپل تیپ S

۱۴۰۱/۰۵/۰۴

بررسی pt100 سنسور

۱۴۰۱/۰۲/۲۰

المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟

المنت گرد چیست و چه کاربردی در صنایع مختلف دارد؟

۱۴۰۰/۱۲/۱۷

فرمول محاسبه توان حرارتی در سایت تهران المنت

فرمول محاسبه توان حرارتی

۱۴۰۰/۱۱/۲۵

بررسی المنت آبگرمکن

بررسی المنت آبگرمکن

۱۴۰۰/۱۰/۱۸

بررسی ساخت هیتر برای دستگاه جوجه کشی

بررسی ساخت هیتر برای دستگاه جوجه کشی

۱۴۰۰/۰۷/۲۰